Soğanın Mucizevi Faydaları

0 16

Her yemeğe özenle kesilerek eklenen soğan, gerek kokusu gerekse keserken gözleri yaşlandırması nedeniyle pek sevilmemektedir. Ancak aşağıda verilecek olan bilgileri öğrendikten sonra soğanın ne kadar farklı alanlarda da faydalı bir şekilde kulllanılabildiğine çok şaşıracaksınız.

Öksürük Nöbetlerini Sonlandırıyor

Öksürük nöbetlerinin uzun sürmesi kişiyi kimi zaman çileden çıkarmaktadır. Bu gibi durumlarda öksürük şurupları da pek işe yaramamaktadır. İşte öksürük şurubunu da içip fayda göremediyseniz; soğan suyunu denemenin vakti gelmiş demektir. Soğan suyunun içilmesinden sonra nefesinizin kötü kokmasının önüne, dişlerinizi fırçalayarak ya da sakız çiğneyerek geçebilirsiniz. Soğan suyunun kısa sürede öksürüğünüzü kesmesine çok şaşıracaksınız.

Düşmeyen Ateşleri Düşürüyor

Israrlı uygulamalara rağmen ateşiniz düşmüyorsa ve fitil tedavisine karşı pek sıcak bakmıyorsanız soğanla ateşinizi düşürmeyi deneyebilirsiniz. Soğanı çorba içinde kullana0bileceğiniz gibi ayak tabanınıza temas edecek şekilde çorapla ayağınızın arasına soğan dilimlerini yerleştirebilirsiniz. Böylelikle ateşinizi düşürebilirsiniz.

Nezleye Son Veriyor

Nezlenizi bir türlü geçiremiyorsanız soğandan faydalanmayı deneyebilirsiniz. Çay içinde bir dilim soğanı kaynatın ve için. Lezzeti pek iştah kabartmayabilir ancak yanında tuzlu soğan halkaları da tüketirseniz daha kısa sürede sonuç alırsınız. Tüm bunları yaptıktan sonra güzel bir uyku çekin, uyandığınız zaman kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Kulak Çınlaması ve Ağrısına Son Verin

Vücudun kritik organlarından birisi olan kulak, neredeyse tüm vücudun dengesini sağlamada görevlidir. Kulağımıza bir zarar gelirse ne yazık ki sıkıntısı büyük olmaktadır. Kulakta yaşanan çınlama ve ağrı sıkıntısına son vermek için soğan cücüğünün ortadan ikiye bölünüp aynı bir tıpa gibi kulaklara konması yeterli olacaktır. Bir saatlik bir süre içerisinde sıkıntı giderilecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.