Göğüs Şekline Göre Nasıl Giyinmeli?

0 9

Kadınların sıkıntı çektikleri konulardan biri vücut şekillerine göre kıyafet seçimidir. Genelde zayıflama konusunda her zaman bir gayret vardır ancak sonuçta nasıl bir vücut tipiyle de karşılacağı kestirilemez. Doğru bir vücut ölçüsüne sahip olabilmek için yapılması gereken şey diyetinizin yanında egzersiz hareketlerinizin de doğru bir şekilde yapılmasıdır. Genel olarak baktığımız da pek çok vücut tipi var ve bu vücut tiplerinde de göğüs şekilleri hep farklılık gösteriyor. Peki siz vücut tipinise göre göğüslerinizin şeklini etkilememek adına nasıl kıyafetler seçebilirsiniz. Her kadın için göğüsler önemlidir ve özellikle de dekolte en öndedir.

Büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

Büyük göğüslü kadınlar her zaman kıyafet seçiminde zorlanırlar. Onların dolaplarına baktığımız da genelde aynı üst kıyafet tarzını görebiliyoruz. Şimdi gardırobunuzu da değiştirmenin vakti geldi. Örneğin bu kez kendinize bir tulum almalısınız. Büyük göğüslü kadınlar tulum giydiklerinde göğüsleri olduğundan daha küçük görünecektir. Koyu renk seçimi büyük göğüsleri kapatabilmek için iyi bir tercihtir. Bol bluz ve kazaklar tercih edebilirsiniz bu tercih göğüslerinizin hem daha küçük hem de daha derli toplu görünmesine neden olacaktır.

Ceketler büyük göğüslü kadınlarda adeta bir kurtarıcıdır. Özellikle blazer ceket modelleri doğru bir tercih olabilecektir.

Göğüs Şekline Göre Nasıl Giyinmeli?
Göğüs Şekline Göre Nasıl Giyinmeli?

Küçük Göğüsler Nasıl Giyinmeli?

Bu bayanların büyük göğüslülerden daha şanslı olduklarını bilmeleri gerekiyor. ancak onlarında şikayetlenmediklerini söyleyemeyiz. Bir kadın sahip olduğu göğsüne odaklanmadan ziyade sahip olmak istediği göğüslere odaklanır bu da onun mutsuz olmasına neden olacaktır. Eğer ki kıyafet seçiminde daha dolgun gösterecek olan modelleri tercih ettiğiniz de bu sıkıntınız da ortadan kalkacaktır. Mesela dz bir bluz ve önü fırfırlı olanları tercih edebilirsiniz. Bu sayede göğüsleriniz olduğundan daha büyük görünecektir.

Küçük göğüslü kadınlar için en önemli unsur yaka seçimidir. Yüksek yaka ve balıkçı yaka ile daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bir de kullanacağınız aksesuarlar ile odak noktasını değiştirmeniz mümkün olacaktır.

Göğüs Şekline Göre Nasıl Giyinmeli?
Göğüs Şekline Göre Nasıl Giyinmeli?

Doğru Sütyen Seçimi

Büyük göğüsleriniz varsa o zaman toparlayıcı olan sutyen tercih etmeniz gerekiyor. Bu sayede kıyafetleriniz de daha şık duracaktır. Eğer ki küçük göğüslüyseniz o zaman dolgulu sutyenleri tercih edebilirsiniz. Destekli sutyenler sizi rahatsız edebilir o zaman jel sutyenleri tercih edebilirsiniz.

Göğüslerinizi ön plana çıkarmak ya da geri çekebilmek doğru seçilecek olan bir sutyenle mümkün olabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.