Erkekler Neden Aldatırlar?

0 7

Kadınların bugüne kadar anlamadıkları belki de bundan sonra hiç anlayamayacakları konuların başında erkeklerin neden aldattıkları geliyor. Kadınlar bir ilişkide üzerlerine düşen her şeyi sonuna kadar yaptıklarını düşünürler ve bazen gerçekten de böyledir ancak kadının bunu eksiksiz yapması ya da çok güzel olması erkeğin sonsuz bir sevgiyle onu seveceğini ve bağlanacağını göstermeyecektir.

Bu konu hakkında bu zamana kadar pek çok araştırma yapılmış ancak gerçekten de içinden çıkılması imkansız bir hal almıştır. Ancak bazı konular var ki erkeği kadından uzaklaştırmada önemli bir tetikleyici rol oynadığı tespit edilmiş. Örneğin erkek kadından kendisini daha aşağı seviyede görüyorsa bu durumda özgüven sorunu ortaya çıkacak ve erkek uzaklaşmaya başlayacaktır. Bu erkeğin aldatma nedenleri arasında gösterilen bir durum.

İlgisizlik

Yapılan araştırmalarda aldatan erkeklere sorulduğunda ilk açıklamaları duygusal tatminsizlik oluyor. Evlilikte kadının erkeğe ilgi eksikliği erkeğin uzaklaşmasına neden oluyor. Kadının duygusal yönden eksikliği erkek de büyük bir mutsuzluk yaratıyor.

Erkekler Neden Aldatırlar?
Erkekler Neden Aldatırlar?

İlişkinin Uzun Sürmesi

Erkekler evlenene kadar hep özgürdür ve evlilik hayatının sıkıcı olması kadının da baskıcı bir tutum içerisinde olması. Evlilikte büyük problemlere neden oluyor. Kadın erkeği eve bağlayabilme tekniğini öğrenemediği sürece erkek daima kendisini dışarıya atmak isteyecektir.

Huzursuzluk

Sürekli olarak dırdır eden bir eş ve erkeğin yaptığı hiç bir şeyden mutlu olmayan bir kadın. Evde yaşanacak huzursuzluk erkeğin evinden kopmasına neden olacaktır.

Erkekler Neden Aldatırlar?
Erkekler Neden Aldatırlar?

Elektriğin Kaybolması

Bazen aşk ömür boyu sürmez. Bu bir anlamda erkeğin karakteriyle de ilgili bir durumdur. Kadın her ne yaparsa yapsın erkek artık içindeki elektriği ve aşkı yitirmişse çözüm sıfırdır.

Aldatan erkeklere sorduğumuz da cevapları şu yönde oldu birlikte oldukları kadınları çekici bulduklarını ancak eşlerini sevdiklerini iddia ettiler.

Sonuç olarak toparlayacak olursak aldatma psikolojik bir sorundur ve bir kez yapıldığında ikinci olması ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle kadının bu süreçte kocasını affedip affetmemesi ise zaman içerisinde belli olacak bir durumdur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.