Alın Germe Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

0 3

Alın Germe Ameliyatı

Alın germe ameliyatı yapılırken kulağın hemen üstünden başlayıp diğer kulağa doğru işlem gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında alındaki deri kemiğin üzerinden kaldırılır ve işlem derinin altından gerçekleştirilir.

Bu işlem esnasında kaşların simetrik olması için gerekli olan noktaya getirilmesi sağlanır ve sonrasında fazla olan deri çıkarılarak içeriye yerleştirilen direnle kesilen bölge dikilip kapatılır. Klasik olan bu işlem 10 yıl öncesine kadar aktif olarak kullanılırken son zamanlarda yapılan bir uygulamayla birlikte kaş asma, şakak asma ya da alındaki kırışıklığın derin olduğu bölgeye şakak ameliyatları yapılmaktadır.

Şakak Germe Ameliyatı

Şakak germe ameliyatı cerrahi bir müdahale olduğu için birtakım sorunlarla karşılaşılması mümkündür. Örneğin işlemin yapıldığı bölgede şişlik, morarma gibi.  İçeri konulan direnin amacı ise deri altında birikebilecek olan sıvıların dışarıya çıkmasını sağlamak. Diren her şeyin normal gitmesi halinde birkaç gün sonra bulunduğu yerden alınır. Bu cerrahi işlem sonrasında kişinin birkaç gün boyunca evde dinlenmesi istenir.

Alın Germe Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?
Alın Germe Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Estetik yöntemlerle alın kırışıklıkları nasıl yok edilir?

Estetik ameliyatlar içerisinde yer alan alın germe işleminde şu anda en çok tercih edilen yöntemlerin başında botoks gelmektedir. Botoks ağrısız ve acısız bir işlem olmakla birlikte kişinin günlük yaşam konforunu etkilemektedir. Botoks uygulamasının cerrahi işlemlere göre dezavantajı ise bir süreliğine devam ediyor olmasıdır.

Botoks uygulaması eğer doğal bir şekilde ve hijyenik şartlarda yapılırsa oldukça başarılı sonuçlar veren uygulamadır.

Alın Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Alın estetiği yapılmasının amacı alın bölgesinde meydana gelen çökme profil bozuklukları, kırışıklıklar gibi durumlardır. Yaşlanmanın getirmiş olduğu doğal süreçte ciltte birtakım sarkma ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu zamanla yaşanılacak doğal bir durumdur ve bu durumun geciktirilmesi de tamamen size bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer siz cildinize iyi bakarsanız bu durumda yaşlılığın etkisi olan kırışıklık ve çöküntüleri de en aza indirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.