Akupunktur Tedavisinin Sinir Sistemi Hastalıklarına Faydaları

0 12

Akupunktur Tedavisi

Bazıları akupunktur tedavisi türlerini biliyor olabilir. Hatta, belki de şu anda yaşadığı sağlık problemleriyle başa çıkmak için bu terapiyi yapanlarda vardır. Akupunktur tedavisinin faydalarından biri olan sinir sistemi bozuklukları iyi bir uygulama süreci ile normale döndürülebilir.

Akupunktur ağrıyı hafifletmek ve bir hastalığın semptomlarını hafifletmek için uygulanan tıbbi tekniktir. Bu teknikte kullanılan iğne sinir sisteminin işleyişini uyarmak için vücudun basınç noktalarına yerleştirilir ve bu sayede, vücutta bulunan doğal ağrı kesiciler olan endorfinler serbest kalır.

Endorfinler vücudun kas, omurga ve beyin gibi çeşitli bölgelerinde salınır. Akupunktur vücudunuzun ağrıya tepkisini değiştirir, böylece ağrıların şiddeti azaltılır.

Akupunktur sinir sistemi için yararlı mı?

Enerji, vücuttaki hayatı ifade eden bir terimdir. İşlevi, iyileşme yeteneğiniz de dahil olmak üzere vücuttaki dengeyi sağlamaktır. Kan normal olarak akmadığında, vücuttaki hücreler ve dokular yetersiz beslenir ve ağrı ve tetiklenebilir. Akupunktur tedavisi bölgedeki iğneleme sürecini veya kan akışının gücünü artırır. Bu nedenle, akupunktur, sinir sistemi bozukluklarından kaynaklanan semptomları hafifletmeye yardımcı olurken, gücü geri kazandırır ve genel vücut işlevini geliştirir.

Araştırmalar ayrıca sinir koşullarının iyileştirilmesine yardımcı olmak için akupunktur tedavisinin faydalarını göstermiştir. Dünya Sağlık Örgütü, akupunkturun periferik sinir sistemi bozukluklarının semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan terapilerden biri olduğunu da kabul etmiştir.

Akupunktur Tedavisinin Sinir Sistemi Hastalıklarına Faydaları
Akupunktur Tedavisinin Sinir Sistemi Hastalıklarına Faydaları

Akupunktur tedavisinin herhangi bir yan etkisi var mı?

Profesyonel ve lisanslı bir hekim tarafından yapılırsa, akupunkturun hiçbiri yan etkisi yoktur. Nadiren de olsa akupunktur sonrasında oluşabilecek durumlar şöyledir.

  • Ağrı ve morarma.
  • İğne cildi deldiğinde acı hissi

Akupunktur dikkatsizce yapılırsa veya uzmanlar tarafından yapılmazsa iğne çok derine girebilir ve organa zarar verebilir. Kullanılan iğneler her zaman steril olmalıdır. Terapi yapmadan önce iğneyle ilgili sorularınızı mutlaka sormalısınız.

Sonuç

Doğru tanı ve tıbbi öneriler olmadan, akupunktur tedavisi semptomlarınızı kötüleştirebilir, hatta size zarar verebilir. Bu nedenle basit bir işlem gibi görülüyor olsa da aslında çok ciddi etkileri olan bir tedavi şeklidir. Bu nedenle akupunktur konusunda uzman merkez ve doktor seçimi yapmanız önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.